+90 216 393 77 44

Sosyal Medyada Biz}

Yeni nesil Sprey İzolasyon Teknolojisi
Türkiye genelinde ve yurt dışı faaliyetlerimizde ve gelişmiş yeni nesil su izolasyon malzeme ile uygulama talebinde bulunun.
İletişim

Teras su yalıtımı nedir

Teras su yalıtımı nedir

Teras su izolasyon uygulaması

Teras su yalıtımı nedir? teras kullanım amaçlarına göre kimi yapılarda üzeri kapatılarak canlı yüklere ve basınç kuvvetlerine, kimi yapılarda da üzeri açık bırakılarak yazın aşırı güneş etkisine ya da kışın kar yükü ve buzlanma etkisine maruz kalabilen, yapı içerisinde dayanım ve performans açısından doğru şekilde dizayn edilmesi gereken en kritik bölgelerden biridir.

Teras kullanım sebeplerden dolayı, teras bölgelerinde uygun yalıtım ve basma dayanımı değerlerine sahip bir teras yalıtımı kullanılması gerekmektedir.

Uygulamada seçilen yalıtım ürünü, gerek ısı kayıp ve kazançlarından, gerek de ısıl gerilmelerden veya mekanik yük etkisi sonucu oluşabilecek yapısal sorunlardan korumalı yada taşıyıcı yapının ömrünü arttırıcı uygulama üstlenmeli.

Teras su yalıtımı nedir? denilirse kullanılacak en doğru yalıtım ürünü, projelendirme veya yapım aşamasında ürünün sahip olduğu; ısı iletim kat sayısı, basma dayanımı, yangına karşı tepki sınıfı, su buharı difüzyon değeri gibi özelliklerin değerlendirilmesi sonucu seçilmelidir.

Unutulmamalıdır ki teras detayında ısı yalıtım uygulaması yapılmamış yapılar, bünyelerine ısıyı çok çabuk geçirirler.

Böyle teraslar altında bulunan hacimlerde kışın ısı kayıpları yüzünden soğuk ortam oluşmakta ve yazın ısı kazançları yüzünde sıcak ortam oluşmaktadır. Bu tür rahatsız verici yada istenmeyen durumlar vakit kaybetmeden düzeltilmeli teras zemini yapıya göre projelendirme ile konforlu yaşam alanları yaratılmalıdır.

Düz terasların performansı ve uzun ömürlü olması su yalıtımı ve ıs yalıtım tabakalarını konuma dahil bir çok faktöre bağlıdır. Geleneksel teras su yalıtımı nedir dersek, su yalıtımı ısı yalıtım tabakasını altına ve yapı ve tonu üzerine yerleştirilir bu sistemde su yalıtım tabakası teras yapısının geri kalan kısımlarından farklı olarak büyük sıcaklıklara maruz kalıp, kolayca kısa sürede bozulabilir.

Teras izolasyon kaplama bilgileri
Teras izolasyon için dikkat edilmesi gerekli olanlar. Teras izolasyon yalıtımında önemli olan nokta, beton yüzey, şap yüzey, kale bodur yüzeyleri gibi yapı elemanlarının kat iyen hiç bir su yalıtımı sağlamaması sebebiyle su yalıtımı büyük önem kazanmaktadır. Bu nedenle kat iyen yürüyüş ve kullanım alanları olmasında göz önünde bulundurulursa, betonarme tablanın su yalıtımına elverişli olması gereklidir.

16 Nisan 2019
63 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN