+90 216 393 77 44

Sosyal Medyada Biz}

Yeni nesil Sprey İzolasyon Teknolojisi
Türkiye genelinde ve yurt dışı faaliyetlerimizde ve gelişmiş yeni nesil su izolasyon malzeme ile uygulama talebinde bulunun.
İletişim

Teras su yalıtım zeminlerin hazırlığı

Teras su yalıtım zeminlerin hazırlığı
Teras su yalıtım zeminlerin hazırlığı

Teras su izolasyon uygulaması hazırlık aşaması

Teras su yalıtım zeminlerin hazırlığı, teras su izolasyon yalıtımında yüzeylerden sızacak su yaşanan alt katlarda konfor sorun yaratır. Terasların katiyen maruz kalacağı sıcaklık farklılıklarına da dayanıklı, elastik ürünlerle seramik vb. alanların sorun teşkil edeceği görülmektedir.

Yüzey hazırlığı;Teras su yalıtım zeminlerin hazırlığı; Yüzeyde bulunan yapışmış tozların veya lekelerin yada zemin su jeti ile yıkanması önem arz eder. Ayrıca kullanılacak ürüne göre gerekli yüzey hazırlıkları yapılmış olması gereklidir.

İç köşelerin pahlanması
Teras su yalıtım zeminlerin hazırlığı; Sızdırmazlık durumuna getirmemiz için yatay ve dikey alanların detayına dikkat edilmesi gerekir.Teras zeminine ya da hızlı kuruma ve sülfat dayanımı istenen durumlarda ile köşe diplerine pahlanmalıdır. Yalıtım katmanı uygulaması teras su yalıtım malzemesi hızlı kuruması istenen durumlarda, epoksi veya poliüretan astar ile kullanım talimatları doğrultusunda hazırlanmalı ve bütün yüzeye min.

2 kat durumunda uygulanmalıdır. bilhassa çimento esaslı su yalıtım ürünlerinde her bir katı uygulaması, bir öncekine dik doğrultuda olması gereklidir.

Son kat uygulaması;
Teras su yalıtım zemin zeminlerin hazırlığın da katiyen yapılacak seramik programları, seramiklerin yapıştırılması ve derz dolgu uygulaması için termik dayanıklı ürünleri seçilmelidir. Poliüretan astar yada uygulaması üzerine son kat olarak uygulanmalıdır. Teras zemin üzerine seramik kaplanması halinde yalıtım katmanı üzerine kesinlikle kumlama yapılmalıdır.

Dikkat!;
Yüzey genişli ile yağış yoğunluğu dikkate alınarak gerekli meyil ve sayıda gider yapılır. Yüzey genişliği, ısı değişimi ve ayrıntı derinliği dikkate alınarak gerekli genleşme derzleri yapılmalıdır. Üzerine herhangi bir kaplama malzemesi yada kaplanma yarak açık bırakılacak teras çatılarında tasarlanmış.

UV ile hafif yaya trafiği dayanımlı yalıtım malzemeleri Kullanılmalıdır. UV poliüretan veya aklilik boya ile Yüzey boyanmalıdır. Çatı yüzey kaplaması; Çatı su yalıtım kaplaması uygulamalarında ek yerlerinin kapatarak, hareketli çatılarda dayanım güç sağlar.

Bunun gibi çatılar su izolasyon uygulanmasında, diğer çatılara nazaran daha zor uygulama yapıldığı için polyurea ek yersiz uygulamayı da sağlar. bir çatının tüm ihtiyaçlarının karşılamada yüksektir. Genelde çatı alanları olarak fabrikalar, depolar, antrepol gibi vb. alanlarda kullanılabilir.

Bu sebeble püskürtme polyurea yüksek uv ışını dayanımı %500’e kadar esneme veya kopma direnci sayesinde önemli derecede su gibi problemlere de çözüm önerilmektedir

20 Nisan 2019
36 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN