+90 216 393 77 44

Sosyal Medyada Biz}

Yeni nesil Sprey İzolasyon Teknolojisi
Türkiye genelinde ve yurt dışı faaliyetlerimizde ve gelişmiş yeni nesil su izolasyon malzeme ile uygulama talebinde bulunun.
İletişim

Su izolasyon bilgisi

Su izolasyon bilgisi
Su izolasyon bilgisi

Su izolasyon bilgisi

Su izolasyon bilgisi, yapı sektöründe yapı kimyasalların yeni buluşuyla elde edilen su izolasyon bilgisi oldukça yaygın hale gelmiştir. Su yalıtım malzemesi yapı kimyasalları ile elastik veya yarı elastik olan su izolasyon ürünleri yeni nesil teknoloji olarak kullanıma geçmiştir.

Su izolasyon geometrik alanlarda veya zeminlerde yatay veya dikey olarak su izolasyon malzeme teknolojisi ile her alan da aktif hale gelmektedir. Yapı sektörleri malzeme kimyasalları ile yeni yapılar üzerinde büyük yatırımlar ve ihracat sayısı Türkiye genelinde artmış durumdadır.

Su izolasyon bilgisi denilirse yalıtımın da yapılmayan binalarda betonarme taşıyıcıya sızan su;

betonun taşıyıcı özelliğinin sona ermesine ve donatının incelmesine neden olur. Ayrıca yapı elamanlarına sızan suyun, soğuk havalarda donup çatlaklara neden olarak beton bütünlüğünün bozulmasına yol açar . İşte bu yüzden su yalıtımı yapıların güvenli ve uzun ömürlü olması için büyük önem taşır.

Öbür yandan iç mekanlara su ve nem girmesi ile boya, parke gibi kaplamaların hasar görmesi insan sağlığına zarar veren küf ve mantarların oluşması su izolasyonu ile engellenmektedir. Su izolasyonun sağlıklı ve uzun ömürlü olması için, kimyasal oranı düşük ve organik olması salık acısından da önem taşımaktadır. Doğru malzemenin, doğru yerde ve doğru yöntemlerle uygulanması başarılı bir su izolasyon, uygulamasının olmazsa olmazıdır.

Tuvalet, banyo, mutfak gibi ıslak mekanlar genellikle seramik ile kaplanır. Ancak seramik uygulaması tek başına su izolasyonu sağlamaz. Su izolasyon kullanılmamış ıslak mekanlarda suyun duvar ve döşemelerden sızması komşu bölgelerde, bozukluklara yol açabilir. Ahşap, gaz beton, alçı gibi hassas yüzeylerden su alması sadece pahalı tamiratlar ile onarılabilir.

Su izolasyon bilgisi hakkında, yapılmamış yüzeylerden sızacak su yalıtım, kullanılan alt katlarda problem yaratabilir. Yalıtılmamış yüzeylerden betona sızacak su, çelik donatımda erozyona sebep olup, sonrasında da yapının ömrünü kısaltacak sonuçlar yaratır.

Teras veya çatılarda betonarme yüzeylerin inşaat aşamasından sonraki süreçlerde binanın oturması sebebi ile gözle görülmeyen hareketler sebebi kılcal çatlamalar meydana gelmektedir. Bu çatlamalar her ne kadar iyi bir tabla yapılmış olsa da su akıntılarının hızlı biçim oluşmasına neden olur. Teras çatılar su geçirme riskini her biçimin de taşımaktadır. İster kılcal çatlaklar olsun ister olmasın.

16 Nisan 2019
45 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN